25 жовтня народився Скуратівський Василь Тимофійович(1939-2005).
Василь Скуратівський - український народознавець, етнограф, фольклорист, видавець, письменник. Своє багатолітнє творче життя він присвятив дослідженню історії свого народу, вивченню його звичаїв, традицій, обрядів, життєвих правил, пізнанню багатющої духовної культури наших предків.
Всього за життя письменника було видано понад 20 книг, на яких, без перебільшення, виховане ціле покоління патріотів. Тому його творчий доробок залишається безцінною спадщиною і для наступних поколінь.
Більше у презентації за покликанням :
Використано матеріали з мережі Інтернет
https://drive.google.com/file/d/1JEZnGPaXaetmw1sLMBRn11e1vl5ow5s1/view?usp=sharing
Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек.
Напередодні цього свята бібліотекар закладу Шімон О.В. провела бібліотечний урок "Бібліотека -добрий чарівник, у ній багато різних книг" з учнями 3-4 класів.
У дружній атмосфері обговорили правила користування книгою та правила поведінки в бібліотеці. Здійснили віртуальну подорож у світ українських сучасних бібліотек.
Юні читачі ділилися враженнями про прочитані книги.
Бібліотека - це справжня скарбниця, що зберігає пам'ять і мудрість народу.
«Пам’ятаємо – перемагаємо!»
8 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення, який символізує перемогу над нацизмом та присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.
Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939—1945 років. Найтяжчі — людські втрати, які оцінюють у 8—10 мільйонів осіб.
Шановні читачі, пропоную переглянути віртуальну книжкову виставку «Пам’ятаємо – перемагаємо!», на якій представлено історичні видання, що неупереджено висвітлюють складні сторінки подій Другої світової війни, розкривають роль та внесок України у перемогу та вшановують пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом.
Війна і міф. Невідома Друга світова / за заг. ред.: О. Зінченка, В. В’ятровича, М. Майорова ; Укр. ін-т нац. пам’яті. — Вид. 2-ге. — Харків : Клуб Cімейного Дозвілля, 2019. — 272 с.
За роки, що минули від завершення Другої світової війни, чи ми дізналися всю правду про неї? Багато наших знань досі в полоні міфів, табу та пропаганди.
У книжці — вибрані 50 сюжетів від 15 авторів. Робота істориків грунтується на довготривалих дослідженнях та опрацюванні розсекречених документів. Її результати свідчать: ці сюжети — міф. Дізнаймося правду, яку приховували від нас!
Гейстінгс, Макс. І розверзлося пекло… Світ у війні 1939-1945 / М. Гейстінгс ; пер. з англ. Р. Клочка. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 752 с.
Цю працю назвали однією з найкращих документальних розвідок про Другу світову війну. Тут зібрано все: інтерв’ю, щоденники, листи, спогади й різноманітні особисті документи. Від Дюнкерка до Іодзіми, від Сталінграда до Гвадалканалу. Описи битв як на суходолі, так і на морі. Майстерно дібрані цитати, що оживляють події. Усі подробиці військових операцій та економіка країн-учасниць війни, логістика забезпечення армій, політичні портрети й замальовки у Французькому генеральному штабі, Білому домі чи Міністерстві у справах колоній.
Твереза й реалістична картина епохальної та кривавої події ХХ століття без жодної романтизації й кабінетної героїки. Це справжній репортаж із пекла Другої світової війни.
Друга світова. Непридумані історії: (не) наша, жива, інша : бібліотека «історичної правди» / уклад. й передм. В. Кіпіані ; обкл. В. Долгіх. — Харків : Vivat, 2018. — 304 с. : фот.
Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після. Одна війна — різні долі.
Друга світова війна в історичній пам’яті України : за матеріалами укр. ін-ту нац. пам’яті / упоряд. : Л. Герасименко, Р. Пилявець ; Укр. ін-т нац. пам’яті. — Київ : Вид. ПП М. М. Лисенко, 2010. — 247 с.
У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії Українського народу ХХ століття — Другої світової війни. В основу праці покладено ідею боротьби українського народу за власну Державу.
У книжці проаналізовано події, що відбувались на території України, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р. і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. (на основі значного масиву матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам’яті українського народу про Другу світову війну в сучасній Україні).
Друга світова війна і доля народів України : матеріали 2-ї Всеукраїнської наук. конференції, м. Київ, 30-31 жовтня 2006 р. / Ін-т історії України НАН України. — Київ : Зовнішторгвидав, 2007. — 416 с.
У збірці вміщено доповіді учасників Всеукраїнської наукової конференції, які висвітлюють місце національної проблематики в ідеології і пропаганді воюючих сторін, проблеми міжнаціональних відносин, історію національно-політичних і національно-визвольних рухів, різні сторони національного життя народів України під час війни. Досліджено також національну політику Радянського Союзу, нацистської Німеччини і держав Східної Європи на українських землях протягом 1930–1950-х років. Окреме місце приділено сучасним рефлексіям подій тих років.
Патриляк, Іван. Україна в роки Другої світової війни : спроба нового концептуального погляду / І. К. Патриляк, М. А. Боровик. — Ніжин : М. М. Лисенко, 2010. — 590 с.
У книжці розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни. Велику увагу приділено висвітленню «української проблеми» напередодні і на початку світової війни, долі українських земель у 1939–1940 рр., участі українців у фінській кампанії, бойовим діям і причинам поразки Червоної армії в битві за Україну в 1941 р., окупаційному режиму нацистів та їхніх союзників в Україні, взаєминам більшовицької влади і українського суспільства в роки війни, українському визвольному рухові, діяльності радянського підпілля і партизанів.
Сапожніков, Леонід. Криве дзеркало війни. Міфи та загадки Другої світової. 1939-1945 / Л. Сапожніков. — Київ : Арій, 2016. — 336 с. : іл. — Перша кн. трилогії «Таємниці історії».
Ця книжка — не документальний детектив, але читати її не менш цікаво. Її автор, український письменник, журналіст і вчений, неупереджено досліджує популярні міфи, пов’язані з історією Другої світової війни, і разом з читачем шукає істину.
Україна у Другій світовій війні : до 70-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні / Укр. ін-т нац. пам’яті. — Київ : Український ін-т нац. пам’яті, 2015. — 27 с.
Українці в Другій світовій війні. Факти, цифри, особи. Складна картина світового протистояння на нашій землі та українці на всіх фронтах глобального конфлікту.
Україна в другій світовій війні : погляд з ХХІ ст. : істор. нариси : у 2 кн. / Нац. акад.наук України ; ін-т історії України. — 2011.
У виданні висвітлюється широке коло концептуальних питань одного з найбільш драматичних періодів історії України — періоду Другої світової війни.
На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької та румунської окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану радянської економіки в роки війни та відбудовний період, з’ясовуються долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.
Україна в полум’ї війни. 1941—1945 / П. П. Панченко, О. І. Уткін, В. І. Горєлов та ін. — Київ : Україна, 2005. — 558 с.
У колективній монографії на основі об’єктивного аналізу багатогранного фактичного матеріалу, нових архівних документів автори розглядають найважливіші воєнні операції на території України, що суттєво вплинули на подальший хід Другої світової війни, значною мірою збагатили воєнне мистецтво.
У книжці розкриваються діяльність руху Опору, тактика козачих та кавалерійських формувань, що визволяли українську землю від ненависного ворога, масовий героїзм, мужність, самовідданість бійців і командирів, які вистояли і перемогли у жорстокому двобої.
У виданні доведено, що географічне розташування і важливе стратегічне значення України зумовили її особливе місце в роки війни.